V neděli 6.3.2015 se v hale Policie České republiky „Háječek“ v Hradci Králové uskutečnil Hradecký pohár v klasických disciplínách CTIF 2016, který pořádal Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje a Sportovní klub hasičů Královéhradeckého kraje za podpory Nadace ČEZ.

Soutěže se zúčastnilo celkem 13 družstev z celé republiky.

Soutěžilo se ve dvou disciplínách rozdělených na kategorii muži a ženy.  Ve štafetě CTIF 4x40 metrů, která sestávala z volného úseku, kladiny, bariery a trubky, závodila čtyřčlenná družstva. Vytvoření sacího hadicového vedení (VSHV) prováděla pětičlenná družstva.  

 

Soutěž byla slavnostně zahájena v 10:00 a poté následoval trénink disciplín. Samotná soutěž začala v 11:15. Každé družstvo mělo možnost absolvovat štafetu třikrát, do hodnocení závodu se jim započítávaly dva nejlepší pokusy. Disciplínu VSHV měla družstva nárok absolvovat čtyřikrát, přičemž do hodnocení se započítávaly tři pokusy.

Vítězem v mužské kategorii se stalo družstvo HZS Královéhradeckého kraje, které mělo i nejlepší výsledný čas ve VSHV.

 

Vítězem v ženské kategorii se stalo družstvo dobrovolných hasiček Velké Meziříčí 1.

Po sečtení všech výsledků následoval slavnostní nástup a vyhodnocení soutěže. Pohár pro vítěze a diplomy vítězům předal ředitel HZS Královéhradeckého kraje plk. Ing. František Mencl. 

 

Fotogalerie: CTIF