Podkrkonošský maraton 2014 – přebor IZS

 

Dne 16.8.2014 se v Lázních Bělohrad uskutečnil přebor IZS v maratonu horských kol. Kategorie IZS je již několik let součástí vyhlášeného Podkrkonošského maratonu a letos poprvé byla kategorie IZS pořádána na krátké (50 km) i dlouhé (90 km) trati. Pořadateli kategorie IZS jsou:  Sportovní klub hasičů Královéhradeckého kraje, Česká hasičská sportovní federace a Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje  za podpory Nadace ČEZ

 

Na start dlouhé trati se postavilo 11 závodníků, na start krátké trati pak 49 závodníků.  Podmínky letošního ročníku byly obzvláště těžké, závodilo se na technicky náročné trati rozbahněné po vydatném několikadenním dešti. V kategorii 90km  se z našich závodníků umístil nejlépe Štěpán Karban (HZS Královéhradeckého kraje) na 2. místě který navíc zvítězil v celkovém hodnocení kategorie M50.  V kategorii  50km se nejlépe umístili: Tomáš Kučera na 2. místě, Jakub Čeřovský na 13. místě, Miloš Machek na 15. místě (všichni HZS Královéhradeckého kraje)

 

Děkujeme pořadatelům kategorie IZS, hlavnímu pořadateli Podkrkonošského maratonu (CK Carla.Kupkolo Dvůr Králové nad Labem).

 

Děkujeme za podporu Nadaci ČEZ a Odborovému svazu hasičů.

 

Akci podporuje: