Ve čtvrtek 4. září 2014 se v areálu požární stanice v Dobrušce uskutečnil již 8. ročník turnaje v nohejbale trojic.
Soutěž požádal SK hasičů královéhradeckého kraje ve spolupráci s Českou hasičskou sportovní federací, HZS Královéhradeckého kraje a za podpory Nadace ČEZ.

 

Na dvě bezvadně připravená antuková hříště nakonec přijelo změřit své síly 8 družstev HZS. Od samého rána počasí přálo a příjemnou atmosféru turnaje umocňovalo i skvělé občerstvení, o které se postarali příslušníci dobrušské stanice.


Díky menšímu počtu zúčastněných družstev se hrálo systémem každý s každým na dva vítězné sety. 4 družstva s největším počtem vyhraných setů postoupila do bojů o nejvyšší příčky. Po urputných a někdy velice vyrovnaných utkáních se ve finále utkaly družstva HZS Praha a Jičín. Pražské družstvo nakonec předvedlo o něco větší zkušenost a již po čtvrté turnaj vyhrálo. Třetí místo obsadilo domácí družstvo z Dobrušky, když v „malém“ finále porazilo tým z HZS Trutnov.


Soutěžící si z Dobrušky kromě skvělých sportovních zážitků odvezly poháry, které daroval starosta města a hodnotné ceny věnované sportovním klubem HZS KH kraje ve spolupráci s Českou hasičskou sportovní federací.

Akci podporuje: