Krásy a nástrahy národního parku České Švýcarsko

08.07.2020 12:58

Krásy a nástrahy národního parku České Švýcarsko

Sportovní klub hasičů Královéhradeckého kraje a Krajská organizace Odborového svazu hasičů pořádaly ve dnech 20. – 21. 6. 2020 zájezd do národního parku České Švýcarsko.

Po stopách filmařů známé pohádky Pyšná princezna jsme se vydali první den zájezdu do Českého Švýcarska. Naše objevování začalo už po cestě na zastávce u známé Panské skály. Dále jsme pokračovali do Jetřichovic, odkud už vedla naše cesta po svých, pro většinu účastníků přes skalní vyhlídky v Jetřichovických stěnách: hrad Falkenštejn, Mariina skála, Vilemínina stěna, Rudolfův kámen, skalní hrad Šaunštejn. Cestou jsme objevili další z filmových pohádkových míst, a sice známou uhlířovu chaloupku s milířem na pálení dřevěného uhlí. Cílovou stanicí pro tento den byl kemp Mosquito ve Vysoké Lípě.

Druhý den se část zájezdu vydala od zastávky Tři prameny na dominantu národního parku – Pravčickou bránu, odkud jsme si užívali výhledy do česko-německého okolí. Ostatní se dopravili až do Hřenska, odtud se dostali soutěskami střídavě na lodičkách a střídavě pěšky až na místo společného setkání a zároveň odjezdu zpět domů – na Mezní louku.

Poděkování za organizaci zájezdu a objednávku počasí patří Zdeňce Hřebíčkové, plánovači tras Marcelu Michálkovi a zdatnému řidiči Mírovi Novákovi. Ten se musel mimo jiné popasovat i s jistou mimořádnou událostí, když mu spadl při jednom z přejezdů těsně před autobus strom, který zablokoval celou šířku silnice. Míra si však jako správný hasič poradil – zavolal hasiče J.

-MG-

Fotogalerie: Krásy a nástrahy národního parku České Švýcarsko