Badmintonový turnaj jednotlivců 2014

23.01.2014 13:15

Ve čtvrtek 23.1.2014 se na třech profikurtech ve sportovním H Centru Staré Hradiště konal badmintonový turnaj jednotlivců pořádaný Sportovním klubem hasičů KH kraje. Vedení H Centra nám vyšlo vstříc a zajistilo potřebnou součinnost, v organizaci nevznikly žádné problémy a celý turnaj proběhl hladce.

 

Turnaj byl hrán švýcarským systémem, hráči tak měli možnost se na kurtech utkat se soupeři srovnatelné úrovně a celá soutěž proběhla zcela ve sportovním duchu. Všem 15ti účastníkům je na tomto místě třeba poděkovat a vyslovit uznání za jejich přístup. Za 16. nedorazivšího přihlášeného byl nucen nastoupit ke hře (mimo soutěž) organizátor turnaje Libor Opletal, aby v rozpisu turnaje nezůstal lichý hráč. Bohužel v prvním, již rozlosovaném, kole chyběl soupeř právě jedné ze dvou dívek v hráčském poli, Šárce Tomáškové (KOPIS), a tak to Šárka měla v prvním kola opravdu těžké. To ji ovšem nijak nevyvedlo z konceptu a kategorii žen vyhrála. Druhá v kategorii skončila Eva Mileretová (KŘ-FIN).
 

V mužské kategorii se průběžné pořadí měnilo každým kolem a nakonec se na stupně vítězů postavili tři hráči se shodným počtem 6 bodů, kdy o vítězi rozhodoval pouze rozdíl míčů z odehraných utkání. Vítězem se stal Pavel Sinák (CPS HK), na 2. místě skončil Pavel Kohl (CPS NA) a na 3. místě Daniel Hlubuček (KOPIS)
 

V průběhu turnaje se povedlo odehrát a uzavřít 4 kola, takže jedinou vadou na kráse byl nedostatek času pro odehrání více kol. S tím bude organizátor pro příští ročníky určitě počítat.

 

   
Výsledky Fotogalerie